Celoslovenské kolo olympiády zo slovenského jazyka

Žiačka IV. C triedy Gymnázia, Veľká okružná 22 v Žiline Alexandra Ondrušová  sa  11. 2 2021 zúčastnila krajského kola olympiády zo slovenského jazyka, ktoré sa jej podarilo vyhrať a postúpila na celoslovenské kolo.  Výborne sa umiestnila aj tam – 6. miesto na celom Slovensku, to je naozaj úspech! Preto jej srdečne gratulujeme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu školy a Žilinského kraja.

Ako to prežívala a vnímala samotná Saška? Tu je jej priznanie…

„Dňa 19.4.2021 som sa zúčastnila na Celoštátnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré sa po prvýkrát v histórii konalo online formou. Každý účastník reprezentoval svoj samosprávny kraj, samozrejme, po výhre v krajskom kole. Bolo mi cťou, že som mohla reprezentovať práve ten náš, Žilinský kraj. Celoštátne kolo pozostávalo z troch častí – písomného testu, transformácie textu a rečníckeho prejavu. Naozaj ma potešila téma ústnej časti, kde som mala vyzdvihnúť prírodné krásy Slovenska na turistickom veľtrhu pre potenciálnych zákazníkov zo zahraničia. Keďže pochádzam z Terchovej a príroda je tu naozaj majestátna, veľmi ľahko sa mi otvárali možnosti prezentovania našej krajiny.

Úprimne sa veľmi teším, že som mohla byť účastníčkou takejto prestížnej súťaže. Pre Žilinský kraj sa mi podarilo ako úspešnej riešiteľke vybojovať krásne šieste miesto a od prvého miesta ma delili iba 4 body. Určite som získala veľmi veľa skúseností na ďalšie štúdium, keďže budúci školský rok nastupujem na vysokú školu.

Veľké ďakujem by som chcela vysloviť mojej škole, Gymnáziu, Veľká okružná v Žiline a zvlášť p.p. Gabriele Sklenárovej a Janke Medovarskej, ktoré ma na túto súťaž pripravovali.“