Úspech žiakov SPŠ IT Ignáca Gessaya v Tvrdošíne na Ekoolympiáde

Občianske združenie O.Z. Planet Lover organizovalo 1. ročník vedomostnej hry v oblasti environmentálnej výchovy s názvom Ekoolympiáda. Cieľom tejto hry je prispieť k zvýšeniu povedomia o ochrane prírody a ekológií u študentov a žiakov. Organizátor sa snaží šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoje denné návyky a byť tak zodpovednejší k ochrane planéty.
Hra prebiehala inovatívnym spôsobom v online prostredí cez appku, špeciálne navrhnutú pre environmentálne vzdelávanie. Z našej školy sa zapojilo do školského kola ekoolympiády 5 žiakov prvého ročníka. Do celoslovenského kola postúpili dvaja žiaci – Timotej Leginus a Kristína Kabáňová.
Timotej Leginus, študent 1.C triedy, získal krásne 1. miesto v rámci Slovenska v kategórii stredné školy.
Dňa 20. 04. 2022 zástupcovia Slovenského olympijského a športového výboru v priestoroch olympijského múzea v Bratislave slávnostne odovzdali Timotejovi hlavnú výhru – exkurziu do jednej z najudržateľnejších budov na svete, sídla Medzinárodného olympijského výboru (Lausanne, Švajčiarsko). Spolu so študentom pocestuje do Lausanne aj učiteľ, ktorý zapojil študentov do súťaže.

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ceste do budúcna!