Euroscola 2023

Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne
medzi najlepšími školami Slovenska v projekte EUROŠKOLA

Euroscola je medzinárodný projekt určený stredoškolákom, ktorí za pomoci svojich pedagógov organizujú podujatia na témy súvisiace s Európskou úniou. Cieľom projektu je diskutovať a dozvedieť sa viac o smerovaní, úspechoch a problémoch, ktorým čelí Európska únia, a možnostiach, ktoré prináša mladým ľuďom.

Tento rok sa so svojim projektom do súťaže prihlásila aj naša škola. V piatok, 10. februára 2023, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku vyhlásila víťazov súťaže, medzi ktorých patríme aj my. V silnej konkurencii 28 škôl z celého Slovenska obsadili žiačky OA v DK šieste miesto. V priestoroch Domu Európskej únie v Bratislave si prevzali žiačky školy z rúk vedúceho Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Roberta Sermeka ocenenie a odprezentovali náš projekt. Na slávnostnom vyhlásení víťazov sa osobne zúčastnili aj poslanci Európskeho parlamentu: Vladimír Bilčík, Ivan Štefanec a Michal Wiezik, na diaľku sa študentom prihovorili Robert Hajšel a Martin Hojsík.

Víťazné školy budú mať možnosť zúčastniť sa pracovného dňa Euroscola v Európskom parlamente v Štrasburgu a vyskúšať si prácu poslancov EP.

Škole k získaniu ocenenia srdečne blahoželáme.

Spracovala: Ing. V. Janotíková