GVARZÁCI na majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v zrýchlenom šachu

Viacero žiakov na Gymnáziu Varšavská sa šachu venuje s veľkou obľubou a zúčastňujú sa taktiež šachových súťaží.

Po úspechoch žiakov našej školy na Školských majstrovstvách okresu Žilina základných a stredných škôl (18. a 19. októbra), kde si mnohí nadšenci od turnaja sľubovali postup do krajského kola, čo sa aj podarilo, si mohli naši študenti vyskúšať aj súboje v krajskom kole.

Školské majstrovstvá Žilinského kraja v zrýchlenom šachu jednotlivcov základných ako aj stredných škôl sa konali 29. a 30. novembra, kde uspeli opäť a mohli sme sa tešiť a gratulovať k postupu medzi tých najlepších na Majstrovstvách celého Slovenska.

V utorok 12.decembra 2023 sa konali Majstrovstvá Slovenska v zrýchlenom šachu jednotlivcov základných a stredných škôl v priestoroch Spojenej školy v Nitre, na ktoré sa z našej školy podarilo prebojovať trom žiakom v troch rôznych kategóriách, a to Stelle Č. medzi študentky SŠ, kde obsadila krásne 5. miesto, Nine H. medzi žiačky ZŠ, ktorá sa umiestnila na 12. priečke a Kristiánovi O., ktorý v kategórii žiakov ZŠ obsadil 31. priečku.

Na turnaji bola samostatne vyhodnotená aj kategória Najlepšie školy v kategórii družstiev ZŠ a 1. stupňa osemročných gymnázií, v ktorej sa Nine s Kristiánom podarilo získať 2. miesto.

Turnaj to bol skutočne kvalitný, a to nielen kvalitou hráčov, ale aj vynikajúcou organizáciou.

Zodpovedná osoba: Mgr. Marcela Žilková