Hrdinský čin študentov Gymnázia, Varšavská, Žilina

V uplynulých dňoch sa v našom meste odohral výnimočný príbeh hrdinstva a odvahy, ktorého hlavnými aktérmi boli študenti nášho gymnázia – Andrej Gallovič (6.A), Dominik Oravec (6.A) a Jakub Rúčka (7.B).

V piatok 7.6.2024 Andrej, Dominik a Jakub zachránili ľudský život, keď pomohli mužovi, ktorý spadol z balkóna a potreboval okamžitú pomoc. Chlapci zareagovali na volanie o pomoc jednej pani na sídlisku Vlčince. Bez zaváhania pribehli  k zranenému mužovi a podali mu prvú pomoc. Vôbec netušili, aký pohľad sa im naskytne a čo budú musieť robiť. Muž po páde z balkóna nemohol dýchať a bol vážne zranený. Chlapci mu uvoľnili dýchacie cesty, do príchodu záchranárov sa o neho starali a udržiavali ho v stabilizovanej polohe. Po príchode sanitky záchranári prevzali muža a okamžite ho previezli do nemocnice do lekárskej starostlivosti.

Sme nesmierne hrdí na chlapcov, ktorí dokázali zachrániť ľudský život, zachovať rozvahu, nepodľahnúť panike, nebyť ľahostajní a zužitkovať svoje vedomosti a schopnosti v tak vypätej situácii. Ich rýchla reakcia je dôkazom, že aj mladí ľudia dokážu konať odvážne, zodpovedne a ľudsky.

Ďakujeme chlapci.