Keď učenie nie je len hrou, ale aj kvalitnou prípravou do pracovného života v SOŠ dopravnej v Martine-Priekope

V šk. roku 2020/2021 bola na našej škole, v stredisku odborného vyučovania, zriadená nová dopravná sála – učebňa železničnej prevádzky pre odbor operátor prevádzky ekonomiky a dopravy a odbor železničiar. Ruku k tomuto krásnemu dielu priložili ako MOV tak aj THP.

Technické vybavenie učebňa získala vďaka projektu ,, Zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy na Strednej odbornej škole dopravnej,, . Železnice SR a.s. nám dali darom softvér  a bezplatne vyškolili dvoch učiteľov a dvoch majstrov OV. V učebni je 8 samostatných pracovných stolov s počítačmi.

Naši študenti tak majú možnosť, naučiť sa stavať vlakové cesty ako ozajstní výpravcovia na simulátore stavania vlakových ciest. Na troch monitoroch pripojených k počítaču simulácia ukazuje komplexný prehľad od príchodu vlaku až po jeho vypravenie a odchod. V projekcii si študenti vedia nastaviť prácu s najjednoduchším zabezpečovacím zariadení až po to najzložitejšie.

Toto pokrokové vyučovanie oceňujú nielen naši žiaci, ale osloví všetkých návštevníkov. Študentov posúva po odbornej a praktickej stránke, čo v neposlednom rade oceňujú aj ich nastávajúci zamestnávatelia.

SOŠ dopravná, Martin-Priekopa