KYSUCKÉ ŠPORTOVÉ DNI 2023 FUTBALOVÁ ČEREŠNIČKA NA ŠPORTOVOM ZÁKUSKU

V piatok 13. októbra 2023  na pôde FK TATRAN Krásno nad Kysucou urobili dokonalú bodku za Kysuckými športovými dňami 2023. Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou a domáci futbalový klub vytvorili podmienky pre skutočný športový vrchol mesiac trvajúcich podujatí s odkazom na olympizumus, fair-play, vzájomný rešpekt a tiež myšlienky Európskeho týždňa športu.

O úvodné privítanie sa postaral primátor mesta Jozef Grapa, riaditeľ domácej strednej školy Ján Palko, riaditeľ Strednej priemyselnej školy z KNM Milan Válek a Slovenský futsalový reprezentant Matuš Ševčík. Ceny najlepším odovzdávali predseda Olympijského klubu Kysuce Jaroslav Klus, člen výkonného výboru Tomáš Urbaník a športový riaditeľ Marián Ondrúšek.

Turnajový týždeň končil presne tam kde začínal – v Krásne nad Kysucou. Počtom účastníkov najväčší turnaj stredných škôl mal obsadenie z celých Kysúc! Takmer všetky stredné školy z Čadce, Turzovky, Krásna nad Kysucou a Kysuckého Nového Mesta si dnes vo veľmi silnej konkurencií zmerali svoje sily.

Tak ako pred týždňom, keď si medzinárodný turnaj za účasti šiestich tímov z Poľska, Čiech a Kysúc podmanil výber SOŠ Technickej Čadca tak aj dnes odchádzali chlapci zo školy známej ako “Tatrovka” s pohárom pre celkových víťazov. Vo finále si dokázali poradiť až v penaltovom rozstrele s vynikajúcimi “strojármi” z Kysuckého Nového Mesto. Finále bolo pravým vyvrcholením futbalového turnaja a športového odkazu Kysuckých športových dní 2023.