Netradičné hodiny TSV na GYMZE a súťaž v skoku do výšky Flop

Skok do výšky je atletická disciplína. Pretekári preskakujú horizontálnu latku umiestnenú na stojane, ktorý umožňuje presne odmerať, v akej výške je latka položená s tým, že pretekári sa odrážajú vždy iba jednou nohou.
Gymnázium Hlinská sa vďaka grantového programu ŽSK “Vráťme šport do škôl” rozhodlo opätovne obnoviť a zatraktívniť hodiny TSV začlenením atletickej disciplíny skok do výšky a zároveň obnoviť súťaž v skoku do výšky Flop, ktorá bola na našej škole v minulosti veľmi obľúbená. Okrem skoku do výšky pomocou nového doskočiska sa môže naša škola pochváliť novou a netradičnou pomôckou Blazepod. Reakčné svetlá BlazePod prinášajú do hodín TSV pestrosť a naučia žiakov posúvať svoje limity. Táto fitness pomôcka pomáha rozvíjať reakciu, koordináciu a má vplyv na celkový výkon. BlazePod ponúka 8 farebných možností a žiaci trénujú buď sami, alebo v skupine, tiež ponúka nekonečné možnosti tvorby tréningov, zábavy, súťaží a posúva limity žiakov a vylepšuje hodiny TSV. Blazepod vyvoláva prirodzenú reakciu tela na zmyslové stimulácie a umožňuje vynikajúci, rýchly a koordinovaný pohyb.
Ďalšími zaujímavými vecami sú rollery či balančné dosky. Roller (masážny valec) je športové príslušenstvo, ktorým si dokážete sami premasírovať svaly celého tela. Používa sa pred tréningom aj po ňom, v rámci regenerácie a tiež ako terapeutická pomôcka pri rehabilitáciách. Balančná doska patrí k obľúbeným pomôckam pri tréningu aj rehabilitáciách. Pomáha posilňovať stred tela, zlepšuje celkové držanie a zdokonaľuje koordináciu pohybov.
Vďaka projektu sa nám skutočne podarilo zatraktívniť hodiny TSV, zvýšiť záujem o pohybovú aktivitu.
S Blazepod reakčnými svetielkami sme v spolupráci s telocvikari.sk a konkrétne s Dávidom Zemanom natočili video ako pomôcku pre telocvikárov.
https://youtu.be/E8KeqMRACiU?si=UZyXD0hgRMsxmuCU
S novým doskočiskom sme zorganizovali súťaž v skoku do výšky, ktorá sa tentokrát konala na úrovni triednych kôl s postupom do školského kola Gymnázia Hlinská. V budúcnosti by sme chceli do súťaže zapojiť viacej škôl a motivovať obnovenie tejto športovej disciplíny aj na iných školách.
Do súťaže sa zapojilo 20 súťažiacich, 7 dievčat a 13 chlapcov. Súťaž mala krásnu atmosféru. Samotná súťaž sa niesla duchu fair play s mohutným potleskom publika, ale aj vzájomným povzbudzovaním súťažiacich.
Výhercovia získali krásne vecné ceny a všetci súťažiaci odchádzali s úsmevom na tvári s odhodlaním sa zapojiť aj budúci rok.
Facebook: https://fb.watch/ozhkz3r8iq/?mibextid=WC7FNe
Instagram: https://www.instagram.com/reel/Cz4UEeKNuoj/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
PK TSV

https://fb.watch/ozhkz3r8iq/?mibextid=WC7FNe

https://www.instagram.com/reel/Cz4UEeKNuoj/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

https://www.instagram.com/reel/C0JHqiNt0ak/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==