SPŠ informačných technológií Ignáca Gessaya, Tvrdošín: PODLAHA ŠKOLSKEJ TELOCVIČNE DOSTALA NOVÚ TVÁR

Školská telocvičňa dostáva moderný makeover pre mladých športovcov

Dlhoročné snaženie o realizáciu nevyšlo nazmar!

Šport a pohyb sú bezpochyby základom zdravého životného štýlu žiakov našej školy. Najmä futbal, basketbal, volejbal a florbal sú medzi študentmi veľmi obľúbené športy, preto sme radi, že sa do pozornosti dostala tentokrát aj telocvičňa.

Rekonštrukcia bola plánovaná už dávnejšie, no mohla sa uskutočniť najmä vďaka projektu financovaným  Žilinským Samosprávnym Krajom nazvaným “Vráťme šport do škôl”. Projekt taktiež finančne podporilo združenie rodičov školy, mesto Tvrdošín a z vlastných finančných prostriedkov naša škola.

Do prác sa začiatkom prázdnin pustila firma TatraParkett. Hlavnou súčasťou renovácie bola podlaha telocvične. Podlaha, ktorá už dlhé roky slúžila študentom, bola brúsená a zbavená pôvodnej farby a laku. Napokon bol na ňu nanesený základný lak, farbene sa vyznačili ihriska,  potom nasledovala aplikácia špeciálneho protišmykového laku. Nakoniec sa namaľovali čiary a do stredového kruhu sa nalepilo logo školy vďaka firme Univel. Súčasne sa vybrali pôvodné volejbalové puzdra z podlahy a boli nahradenými novými, aby sa mohli používať nové volejbalové stĺpy. Telocvičňa tak po rokoch dostáva novú, modernú a “modrú” tvár, ale nielen to, životnosť telocvične sa podľa odhadov predĺži o 15 až 20 rokov!

Týmto projektom rodičia školy, naša škola, mesto Tvrdošín a Žilinský Samosprávny Kraj ukazujú svoje záväzky voči zdraviu a pohybu žiakov. Nová podlaha v školskej telocvični je nielen vizuálnym zlepšením, ale aj investíciou do duševného a fyzického zdravia.

Dávid Kšendzuľák, Henrich Strapec

SPŠ IT IG Tvrdošín