Skvelý úspech študentov Gymnázia Jozefa Lettricha na ŠVOČ

Dňa 23.11.2022 sa študenti maturitného ročníka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine Timotej Blahušiak, Ivan Murín a Petra Rohoňová zúčastnili na študentskej vedeckej konferencii, ktorú organizovala Fakulta potravinárstva a chemických technológií Slovenskej technickej univerzity. Študenti prezentovali odborné práce posterovou formou a znovu preukázali svoje vedomosti a schopnosti vo vedeckých oblastiach, ktorým sa venujú.

Timotej Blahušiak (VIII.A) vystúpil s prácou Vplyv PVC na správanie rýb, ktorá získala ocenenie ako najlepšia práca environmentálneho charakteru, s čím bolo spojené aj ocenenie od ministerstva životného prostredia. Jeho práce bude publikovaná aj v dvoch vedeckých článkoch a bola zaradená medzi práce s odporučením na ďalšie rozšírenie vedeckej činnosti.

Ivan Murín (VIII.A) vystúpil s prácou Lepok a ochorenia spôsobené lepkom, ktorá bola vyhodnotená ako najlepšia práca v oblasti medzinárodného využitia a práca bude zverejnená aj na fakulte potravinárstva a biotechnológií.

Petra Rohoňová (VIII.B) vystúpila s prácou Vplyv stravy na akné, ktorá bude publikovaná ako výskumná medicínska práca so širokým potenciálom využitia v praktickom živote. Práca získala popularitu medzi prítomnými študentmi, ktorých sa problematika bezprostredne týkala.

Študenti aj na pôde vysokej školy v obrovskej konkurencii ukázali vysokú úroveň svojich odborných vedomostí, ale aj prezentačných a argumentačných zručností. Vyrastá z nich nová generácia vedeckých či odborných pracovníkov. Držíme im palce.