Žiaci Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku  sa tento rok opätovne zapojili do celoslovenského projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy“

Žiaci Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku  sa tento rok opätovne zapojili do celoslovenského projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy“. Témou 12. ročníka sa stali „Hrdinovia detektívnych románov“.

Náš „výrobný tím“ tvorili študenti II.  ročníka, odbor grafický dizajn. Každý zo žiakov vytvoril minimálne 3 rôzne záložky (niektorí aj viac a v rôznych prevedeniach). Pôvodnú tému sme rozšírili o detektívne príbehy ako také.  Dostali sme sa k dôkazom, typickým znakom postáv (áno, aj filmových) a všetkému, čo s pátraním súvisí. Medzi záložkami sa tak ocitol napr. „baloňák“ poručíka Columba, hodinky pána Poirota, maska Dr. Lectera, ruka falošného hráča, čísla na označovanie stôp a tabuľa s dôkazmi, tajomné fľaše s ešte tajomnejším obsahom či kartičky s označením zosnulých.

Našou partnerskou školou, s ktorou sme si v stanovenom termíne vymieňali záložky, bola tento rok Stredná odborná škola z Banskej Bystrice. Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali, aké je to vytvárať produkt nevediac pre koho, ale s úmyslom potešiť a obdarovať neznámych na inej škole.

Ak bude možnosť, radi sa zapojíme aj do ďalšieho ročníka projektu.

Mgr. Ivana Remišová Harnošová