15. ročník Medzinárodného turnaja v minifutbale o Putovný pohár predsedníčky ŽSK

Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou usporiadala 15. ročník Medzinárodného turnaja v minifutbale o Putovný pohár predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja, ktorý sa uskutočnil 7. októbra 2022.

Zišli sa súperi z Poľska, Čiech a Slovenska z týchto škôl: Zespól Szkól Budowlano-Drzewnych Zywiec, Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem, Stredná priemyselná škola informačných technológií Kysucké Nové Mesto a Stredná odborná škola technická Čadca. Medzinárodného turnaja sa zúčastnil primátor mesta Krásno nad Kysucou a poslanec ŽSK Ing. Jozef Grapa, člen Olympijského klubu Kysuce Tomáš Urbaník a zástupcovia zúčastnených škôl. Na víťaznom prvom mieste sa umiestnilo družstvo zo Strednej priemyselnej školy informačných technológií z Kysuckého Nového Mesta. Z tejto školy bol vyhlásený najlepší hráč Pavol Labuda. Druhé miesto obsadilo družstvo zo Strednej odbornej školy technickej z Čadce a jej žiak Marek Jurga bol vyhlásený za najlepšieho brankára. Zespól Szkól Budowlano-Drzewnych Zywiec a jej družstvo skončilo na treťom mieste. Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou získala štvrté miesto a na piatom skončila Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Zúčastnení športovci dokázali, že neprišli len súťažiť, ale aj stráviť príjemné chvíle, pretože športový duch spojil do jedného kolektívu všetkých súťažiacich.