Daniel HODÁS – PAUER

Daniel je žiakom druhého ročníka v odbore Informačné a sieťové technológie v Strednej priemyselnej škole informačných technológií v Kysuckom Novom Meste. Je úspešným reprezentantom vo vodnom slalome.

Svoje športové úspechy začal ako plavec v Klube Nereus Žilina. V tomto období získal množstvo ocenení v SR a v zahraničí. Od roku 2018 sa venuje vodnému slalomu pod dohľadom trénera Jaroslava Slúčika a pôsobí v klube TJ Sokol Žilina. Zúčastňuje sa domácich a medzinárodných pretekov organizovaných Slovenským zväzom Kanoistiky.

V máji 2023 sa stal reprezentantom SR v zjazde, šprinte a K1. Daniel dosiahol nesmierne úspechy v mládežníckych kategóriách a vo vynikajúcich výsledkoch pokračuje aj naďalej.

Jeho výsledky začali rezonovať aj v športových kruhoch a o jeho výsledkoch informuje aj športové spravodajstvo https://sportnet.sme.sk/spravy/vodny-slalom-vysledky-k1-semifinale-msj-a-u23-2023/.

Danielove najväčšie úspechy:

* Majster SR v K1 do 18 rokov

* Vicemajster v K1 hliadky do 23 rokov

* Vicemajster v K1 hliadky do 18 rokov

*  6. miesto medzi dospelými v Kajak1 SR

* 2. miesto ME juniorov v K1 hliadky * 4. miesto ECA Junior and U23 wildwater canoening european championships „ Banja Luka – Vrbas 2022