Domov sme si priniesli tri ocenenia

Veľký úspech žiakov SPŠ IT Ignáca Gessaya v Tvrdošíne na celoslovenskej súťaži Štúrovo pero

V dňoch 19. a 20. apríla 2024 sa uskutočnilo vyhodnotenie 30. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov ŠTÚROVO PERO 2024 vo Zvolene.   Do tohto ročníka sa prihlásilo 57 stredoškolských a 18 vysokoškolských časopisov a 21 online projektov.

Štúrovo pero naďalej ostáva vo svojom segmente najprestížnejšou súťažou na Slovensku. „Bolo mi cťou sa zúčastniť takejto prestížnej súťaže, kde som mohol reprezentovať prácu nášho skvelého redakčného tímu, ktorý stojí za naším časopisom. Ale nešlo iba o to, zažil som veľa zábavy, spoznal nových ľudí a samozrejme skúsil opäť niečo nové, na čo nikdy nezabudnem,” hodnotí podujatie Henrich Strapec z 3. D.

Za náš časopis GesTo sme si zo súťaže priniesli domov tri ocenia:

1. Striebornú cenu RTVS a poukážku v hodnote 200 €

2. Cena primátora mesta Zvolen pre najlepšieho nováčika súťaže

3. Čestné uznanie za dlhodobú podporu školských médií

Okrem spomínaných ocenení sme hrdí aj na vyjadrenie predsedu poroty Štúrovo pero P. Vitka na náš časopis: „GesTo je jedno mimoriadne prekvapenie v súťaži Štúrovo pero, z môjho pohľadu SKOKAN ROKA. Má veľmi početnú redakčnú radu, sebavedomé  editoriály, výborné rozhovory, vynikajúce spravodajstvo, skvelé články o živote školy, neboja sa, porovnávajú, to je už tretí stupeň žurnalistiky…

Hosťom súťaže bol aj minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker, ktorý udelil Čestné uznanie za dlhodobú podporu školských médií našej učiteľke Andrei Piterovej Kokoruďovej za založenie a dlhoročnú podporu pri tvorbe stredoškolského časopisu GesTo, „Ocenenie bolo príjemným prekvapením. Som nesmierne hrdá na môj redakčný tím, sú v ňom talentovaní mladí ľudia, ktorí robia skvelú žurnalistiku, sú obratní v štylistike, prinášajú zaujímavé témy, mapujú život školy, mesta, problémy mladých ľudí. Táto práca je pre mňa obohacujúca. V súťaži, v ktorej bola veľká konkurencia, sme obsadil vynikajúce miesto a získali tri ocenenia. Celému redakčnému tímu patrí veľké ĎAKUJEM. Poďakovanie patrí aj našej pani riaditeľke, ktorá prácu redakčného tímu podporuje, dostávame finančnú, materiálnu aj morálnu podporu,“ hodnotí A. Piterová Kokoruďová.