Gymnazistky z Ružomberka získali titul majstra Slovenska v basketbale

Osem tímov, dva dni plné basketbalu a len jeden víťaz. Dievčatá nášho gymnázia bojovali o titul majstra Slovenska stredných škôl v dňoch 6. – 7.5.2024 v ŠH Pasienky v Bratislave.

Po rozdelení tímov do dvoch skupín nás prvý deň čakal súper z Trnavy a Košíc. Naše gymnazistky si v úvode hladko poradili s Trnavou a výsledkom 82:31 sme boli o krok bližšie k titulu.

Zápas s Košicami bol pre nás kľúčovým. Napriek veľkej únave, ktorú dievčatá pociťovali sme vstupovali do zápasu plne koncentrovaní a pripravení zabojovať. Vedeli sme, že favorit z Košíc a minuloročný víťaz MSR nám nič nedaruje zadarmo. Zápas bol vyrovnaný a nesmierne náročný. Vyrovnať sa s výškovou prevahou košických hráčok a zónovou obranou nebolo jednoduché. Napriek tomu bojovnosť, útočné doskoky a tímová práca našich hráčok dotiahla zápas do víťazného konca. Výsledok 65:60 potvrdil jasný postup nášho družstva do finále.

Vo finálovom zápase nás čakal súper z Trenčína. Nenechali sme nič na náhodu a zodpovedne sme pristupovali aj v tomto zápase. Dievčatá presnou koncovkou v hre doslova prestrieľali súpera a excelentným výkonom 103:35 získali titul majstra Slovenska stredných škôl.

Naše gymnázium sa od roku 1997 až doteraz každoročne nominovalo na školské majstrovstvá Slovenska. Umiestnenia počas týchto rokov boli rôzne. Tohto ročné víťazstvo nás nesmierne teší o to viac, že zisk titulu sa podarilo obhájiť opäť po 16 rokoch.

Dievčatám a celému tímu srdečne gratulujeme !

Zostava družstva: Golisová Natália, Oravcová Michaela, Redjugová Alexandra, Jarinová Veronika, Dorková Dominika, Remenárová Alexandra, Kajdová Nella, Sališová Viktória, Hanáková Lucia, Kajdová Stella, Štefančová Mária, Oravcová Nina.