INTERBEAUTY  – O zlaté nožnice 2022

21. októbra 2022  sme sa zúčastnili na Medzinárodnom veľtrhu kozmetiky INTERBEAUTY v Bratislave Incheba EXPO.

Konal sa tu siedmy ročník celoštátnej súťaže stredoškolákov v odborných zručnostiach mladých kaderníkov a vizážistov Skills Slovakia s témou: Ukáž čo vieš, s názvom O zlaté nožnice.

Zapojilo sa 117 súťažiacich, ktorí sa uchádzali o dvadsať karátové ocenenie, ktoré vo svojom odbore patrí medzi kaderníckeho a vizážistického Oskara. Účastníkov hodnotila odborná komisia zložená z profesionálnych kaderníkov a vizážistov, a to podľa medzinárodných kritérií OMC (Organisation Mondiale de la Coiffure), ktorá od roku 1946 určuje svetové trendy v oblasti úpravy vlasov a vizáže. Členskú základňu má vo vyše 50 krajinách sveta. 

Samotná súťaž bola vo viacerých kategóriách: Trend Cut, Moderný pánsky strih, komerčný svadobný účes a Pin-up girl.

Po dlhej a zodpovednej príprave nás v tento deň na vysokej úrovni reprezentovali v odbore  kaderník, žiačka nadstavbového štúdia vlasová kozmetika  Patrícia Griešová v kategórii Moderný pánsky strih.V kategórii líčenie Pin-up girl v odbore kozmetik, žiačka tretieho ročníka Viktória Jablonská a žiačka štvrtého ročníka Sofia Chylová.

Vo veľkej konkurencii 34 stredných odborných škôl sme sa  nestratili a „naše zlaté želiezka“ predviedli úžasné výkony, čoho  výsledkom je 3. miesto pre Sofiu Chylovú s jej líčením Pin-up girl.

Gratulujeme a tešíme sa s nimi.