Kurz pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy – SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou

Žiaci prvého ročníka Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou zúčastnili kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy v lyžiarskom stredisku Veľká Rača Oščadnica a krytej športovej hale s ľadovou plochou v Krásne nad Kysucou, ktorý sa konal v dňoch od 29. januára do 2. februára 2024.

Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a korčuliach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už vedeli. Jeho súčasťou bolo zjazdové lyžovanie, snowboarding, pohyb a pobyt v prírode a korčuľovanie. Skúsení i začínajúci lyžiari otestovali svoje schopnosti na zjazdovke, zdokonalili si svoje lyžiarske zručnosti a upevnili aj kamarátske vzťahy.

Žiaci prežili týždeň v inom prostredí ako sú školské učebne. Pomohlo im to spoznať sa navzájom, upevniť kolektív, ale aj uvedomiť si svoje schopnosti. Poďakovanie patrí lyžiarskemu stredisku Veľká Rača, ktorý nám vytvoril výborné podmienky na priebeh lyžiarskeho výcviku, ale aj športovej hale s ľadovou plochou v Krásne nad Kysucou.

Na záver ďakujeme všetkým inštruktorom za dobre odvedenú prácu a žiakom za disciplínu. Čo je však najdôležitejšie, všetci sa vrátili zdraví a mohli opäť zasadnúť do prváckych školských lavíc.

ebná Krásno nad Kysucou