Medzinárodná kadernícka súťaž Matrix Start Brno 2024

Bolo to neuveriteľné, keď nám po prihlásení sa do predkola medzinárodnej súťaže Matrix Start 2024 prišla z Českej republiky kladná odpoveď, že jednu z našich dvoch prihlásených žiačok vyberajú do hlavného finálneho súťažného kola, ktoré sa konalo 17. mája 2024 v Aréne Tržnica Brno.

Legendárna firma Matrix je populárna značka špičkovej vlasovej kozmetiky, obľúbená po celom svete a jednou z jej priorít je získavať a podporovať aj budúcich mladých profesionálov. Súťaž Matrix Start je zameraná na študentov SOŠ v odbore kaderník/kaderníčka v účesovej tvorbe a otvára im dvere do sveta kaderníctva. Odborná porota vedená Luciou Maříkovou, ktorá získala titul kaderníčka roka 2023, vybrala podľa zaslaných fotografií prác a portfólia prihlásených žiakov a škôl po 15 súťažiacich v dvoch kategóriách, a to: pánsky strih a balayge. Žiačka tretieho ročníka na SOŠ obchodu a služieb, Námestovo v odbore kaderníčka Simona Rabčanová súťažila v technike Balayage, ktorá spočíva v nanášaní farby voľnými plynulými ťahmi štetca – maľovaním pramienkov rôznou intenzitou. Pramienky vlasov sa nezosvetľujú od korienkov, ale  pár cm od pokožky hlavy s postupným prechodom, čím vzniká veľmi prirodzený efekt. Táto technika zosvetľovania a tónovania vlasov je súčasným horúcim hitom vo svete vlasovej módy a je čisto originálnou a nenapodobiteľnou rukopisnou prácou kaderníka. Povolanie kaderníka je veľmi dynamické a ak chceme pripraviť (vychovávať)  mladých odborníkov do praxe, je nutné sledovať v odbornej príprave neustále aktuálne módne trendy. Podľa pravidiel súťaže, žiačka pracovala so svojou modelkou 300 min., počas ktorých vytvorila finálny styling a ten rozhodol o krásnom úspechu a získaní 3. miesta v danej disciplíne.

Radosť a úspech je najlepším motivátorom. Víťazka si okrem balíčka plného profesionálnych produktov a hlavnej ceny – Kaderníckeho kurzu Summer Academy Matrix v Prahe v hodnote 50.000 Kč, priniesla hlavne skvelý zážitok plný zaujímavých stretnutí, ktorý bude určite pokračovať a bude súčasťou jej budúcej kariéry. Celá akcia bola výborne pripravená. Gratulujeme! Úspech žiakov je odmenou pre učiteľov.

Bc. Dáša Chudiaková