MOBITEX – Veľtrh nábytku a interiérového dizajnu

V dňoch 29.2 až 3.3.2024 sa v areáli Brnenského výstaviska konal Veľtrh nábytku a interiérového dizajnu – MOBITEX. Veľtrh prezentuje najnovšie trendy v oblasti nábytku, bytových doplnkov, materiálov a vybavenia interiérov.

Prezentujú sa tu firmy/výrobcovia a dizajnéri z Čiech aj zo Slovenska. Vlastnú sekciu majú aj umelecké stredné a vysoké školy zamerané na túto oblasť. Návštevník tak má možnosť vidieť prierez tvorby od študentov až po profesionálov. Zároveň je to vhodné miesto pre stretnutie dizajnérov, architektov a študentov týchto odborov.

Osem prác z odboru Tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov (THR) prešlo užším výberom a bolo odbornou porotou vybraných na (súťažnú) prezentáciu v rámci MOBITEXU. Téma tohto ročníka bola DETSKÝ NÁBYTOK A HRAČKA.

V študentskej časti súťaže Grand Prix MOBITEX 2024, do ktorej bolo zapojených 6 stredných a 5 vysokých škôl  získal absolvent Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku Lukáš Dvořáček 2. miesto v kategórií stredných škôl s prácou Tieňové divadielko/Stínové divadélko.

Výsledky a viac informácií:  https://www.bvv.cz/mobitex/aktuality/ceny-grand-prix-mobitex-2024-pro-mlade-designery