NAŠA SLOVENKA ROKA – PhDr. Alica Virdzeková

S veľkou hrdosťou môžeme oznámiť, že  naša dlhoročná kolegyňa PhDr. Alica Virdzeková zvíťazila v ankete a získala titul Slovenka roka v kategórii Podpora mladých talentov.

Naša pani dejepisárka už od svojho nástupu do školstva sa venuje aj mimoškolskej práci so žiakmi. Od roku 1989 je predsedníčkou okresnej komisie SOČ v Žiline, organizuje okresné kolo SOČ, je členkou krajskej komisie a odborných hodnotiacich komisií v kraji a na Slovensku. Zároveň je aj konzultantkou prác v odbore história a v mnohých slovenských a medzinárodných dejepisných súťažiach.

Dlhé roky pod jej taktovkou naši žiaci vyhrávajú nielen krajské, ale aj celoslovenské a medzinárodné súťaže a vďaka nej majú česť stretnúť sa v prezidentskom palácmi s najvyššou hlavou štátu a v Bruseli a Štrasburgu s vrcholnými predstaviteľmi inštitúcií Európskej únie.

Alicka, obdivujeme tvoju neutíchajúcu energiu, si pre nás úžasnou motiváciou.

Ďakujeme, že svojou neúnavnou prácou reprezentuješ našu školu, prajeme ti veľa zdravia a mnoho ďalších úspechov.

zamestnanci Gymnázia, Varšavská 1, Žilina

zdroj: viedo/rtvs.sk, https://www.zenskyweb.sk/anketa-slovenka-roka-2024-pozname-vitazky-v-jednotlivych-kategoriach/,  zamestnanci Gymnázia

Záznam zo slávnostného 15. ročníka odovzdávania ocenení úspešným ženám Slovenka roka z Reduty v Bratislave si môžete pozrieť tu: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/20210/472413#4750