Obrovský úspech ružomberských gymnazistiek

Gymnázium v Ružomberku získalo na basketbalových majstrovstvách Slovenska žiačok stredných škôl bronzové medaily.

V dňoch 10.-11. mája sa konali Majstrovstvá Slovenska stredných škôl v basketbale. Postupujúci z jednotlivých krajských kôl si prišli zmerať sily na finálový turnaj do novej basketbalovej haly Diplomat aréna v Piešťanoch. Z celkových 8 družstiev sa naše gymnazistky stretli v základnej skupine so súpermi – Stredná športová škola Poprad a Súkromná stredná športová škola Košice.

,,Neboli to pre nás ľahké zápasy. Dievčatá podali proti Popradu bojovný výkon a výbornou obranou stiahli v tretej štvrtine 14 bodový rozdiel. Hráčky poháňané vynikajúcim fanclubom spresnili streľbu v útoku a výsledok 67:55 bol pre nás malým víťazstvom a zároveň motiváciou. V zápase s Košicami však bolo cítiť jasného favorita z východu.“

,,Druhý deň nás čakal súper z Myjavy a boj o tretie miesto. Do zápasu sme vstupovali s rešpektom a plne koncentrovaní. Súper nás potrápil zónovou obranou a tvrdou, agresívnou hrou. Ťažké presadenie sa v útoku, zbytočné straty lôpt nás pripravili o vedenie, a tak sme museli zabojovať. Celý zápas sa ťahal o bod, dva. Boli sme si vedomí, že i malé zaváhanie nás môže stáť stratu tretieho miesta. Vyplatila sa nám disciplína na ihrisku, aktívna obrana a kolektívna hra. Dievčatá bojovali do posledných minút a výsledkom 57:52 si zaslúžene odniesli z MSR BRONZ.“

Dievčatám gratulujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy, za predvedené výkony a zodpovedný prístup v hre, ale i mimo ihriska.

Družstvo: Brózová Ema, Kubáňová Dorota, Kósová Henrieta, Kubíková Nicol, Lukáčová Vanesa, Stopiaková Sofia, Oravcová Nina, Kajdová Nela, Horváthová Alexandra, Hanáková Lucia, Štefančová Mária, Jarinová Veronika.