S matematikou na celoštátne kolo

Koncom marca sa naši 4 nádejní výskumníci postupujúci z okresného kola zúčastnili krajského kola prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti, ktorá sa konala už tradične na SPŠ IT v Kysuckom Novom Meste. Súťažilo sa dovedna v 17 súťažných oboroch. Gymnázium, Veľká okružná 22 Žilina  reprezentoval Peter Czimmermann zo IV. B v obore Matematika a fyzika, Jaroslav Odrobiňák a Matúš Vojtek z III. D v obore Chémia, potravinárstvo a Alexandra Žideková zo IV. A v obore Zdravotníctvo, farmakológia. 
Zovšeobecnením Pascalovho trojuholníka si Peter vybojoval vynikajúce 2. miesto a postup do celoslovenského finále SOČ. Jaroslav a Matúš obsadili medzi chemikmi medailové 3. miesto. V obore Zdravotníctvo, farmakológia, ktorý býva v SOČ jeden z najžiadanejších, Alexandra skončila formálne na 4. mieste s dobrým pocitom z množstva vlastnej vykonanej práce.
Každá súťaž môže vyvolať eufóriu z úspechu či slzy sklamania. Výsledok prezentácie našich žiakov predstavuje dlhé hodiny strávené v laboratóriu, štúdia literatúry či vyvodzovania nových vzťahov z jestvujúcej teórie. Ocenenie si zaslúži každý, kto sa do práce SOČ nielen pustí, no najmä na nej ďalej vytrvalo pracuje a dokončí ju. Preto veľmi ďakujem všetkým 5 zúčastneným tohto ročníka súťaže v našej škole. Nie vždy je výsledkom súťaže cena víťaza, no vážme si skúsenosti a nové poznanie, ktoré ňou nadobudneme. Toto sa nikdy nestratí.