Umiestnenie so strieborným leskom…

Študent 2. ročníka Gymnázia v Liptovskom Hrádku a slovenský biatlonista Michal Adamov získal na XVI. zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže, ktorý sa konal 21. 1. – 28. 1. 2023 v talianskom regióne Friuli Venezia Giulia, striebornú medailu.

Vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km v stredisku Forni Avoltri ho zdolal len suverénny Pavel Trojer zo Slovinska.

Michal od úvodu veľmi dobre bežal, na medzičase pred prvou ležkou bol najrýchlejší. V nej mu však ušli dva výstrely a po prvom kole mal 37. čas. Na ďalších položkách už strieľal čisto a 16-ročný člen TJ Tatran Hybe si napokon dobehol po najjagavejší výsledok doterajšej kariéry.

„Som veľmi spokojný, z medaily mám veľkú radosť. Boli to veľmi náročné preteky. Na trati som nechal všetku energiu. Na strelnici mi to išlo veľmi dobre, mám radosť zo streleckého výsledku. Po poslednom dvadsiatom výstrele som si uvedomil, že mám veľkú šancu na kvalitný výsledok. Videl som pred sebou zopár chalanov, povedal som si, že sa skúsim na nich dotiahnuť a potom dobehnem do cieľa,“ povedal Michal.

Nekonečné hodiny driny, tréningov a potu sa skutočne podarilo premeniť na jeden z dvoch cenných kovov, ktoré si slovenskí športovci z tohto podujatia odniesli. Michal si svojím výkonom zabezpečil nomináciu na majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone, ktoré sa uskutočnia začiatkom marca 2023 v Kazachstane.