Úspechy žiakov na Gymnáziu Veľka okružná v Žiline

Finančná olympiáda

Dňa 10.5.2023 sa v priestoroch Nadácie PARTNERS konalo celoslovenské kolo Finančnej olympiády. Olympiáda je finančno – vedomostná súťaž, ktorá ponúka stredoškolákom možnosť otestovať si úroveň svojej finančnej gramotnosti. Celkovo sa jej zúčastnilo v troch kolách 8000 slovenských žiakov. Našu školu reprezentoval Matej Kaprál z II.B triedy. Jeho umiestnenie v prvej dvadsiatke najúspešnejších riešiteľov úloh je krásnym výsledkom.

Celoštátne kolo v bedmintone žiakov SŠ

V dňoch 9.-10.5.2023 sa uskutočnilo celoštátnekolo v bedmintone žiakov SŠ v Trenčíne.Na turnaji štartovalo 8 najlepších dvojíc z každého kraja. Za Žilinský kraj nastúpila dvojica našich žiakov Martin Pintrava z II.B a Michal Rádik zo IV.B. Po prvom dni sme si vybojovali 2. miesto v tabuľke, čím sme získali možnosť zabojovať o bronzové medaily na ďalší deň. Zápas o konečné tretie miesto s Bratislavou mal napínavý priebeh. Po tesnej prehre sme nakoniec obsadili krásne 4. miesto.
Konečné poradie: 1. miesto – Košice, 2. miesto – Púchov, 3. miesto – Bratislava. Z turnaja sme si odniesli nielen krásne spomienky, ale aj nové bedmintonové sady. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

Výtvarná súťaž Biblia očami detí a mládeže

Veronika Harabínová z I. A sa zapojila do výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže, ktorá je zameraná na originálne zobrazenie vybranej biblickej udalosti. So svojou prácou s názvom „Kráľovná Ester“ sa umiestnila v diecéznom (krajskom) kole na prvom mieste v kategórii VI. a postupuje do celoštátneho kola. Srdečne blahoželáme!

Beh do strečianskych hradných schodov

1. miesto v behu pre Alexandru Duháčkovú z I.A

12.5.2023 sme mali možnosť zúčastniť sa súťaže Beh do strečianskych hradných schodov. Bola to pre nás výborná skúsenosť, ktorú odporúčame vyskúšať každému. Samotný beh netrval ani minútu, no nervy pred behom, nadšenie, povzbudzovanie spolužiakov a kamošov bolo nezabudnuteľné. Ďakujeme škole za možnosť zúčastniť sa. Vidíme sa budúci rok 🙂

Celoslovenská olympiáda v anglickom jazyku

Tamara Balvín z II.B sa zúčastnila celoslovenskej olympiády v anglickom jazyku a v kategórii 2C2 – anglofónnych žiakov – sa umiestnila na vynikajúcom 2. mieste. Jej úspechy aj v rôznych ďalších súťažiach (Juvenes Translatores, Best in English) potvrdzujú jej jazykové nadanie a my sme hrdí, že máme na GVOZE takú vynikajúcu žiačku.