Úspešné absolventky odboru úžitková maľba Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku

Aktuálne prebiehajú tri výstavy kde vystavujú svoje diela už na profesionálnej dráhe absolventky odboru úžitková maľba.

Všetky výstavy kurátorsky zastrešuje Jana Babušiaková, ktorá sa vo svojich kurátorských projektoch venuje najmä mladšej a začínajúcej generácii umelcov.

Po praslici / In Female Tail

Výstava Po praslici / In Female Tail, ktorá sa v Pistoriho paláci v Bratislave otvárala 5. decembra, je k videniu do 18. 1. 2024. Výstava mladých slovenských autoriek skúma, fenoménom generačného prenosu v rodinách, špeciálne v ženskej línii.. Môže ísť o bylinkárstvo či traumu.

 Vystavujúce autorky: Barbora Durajová, Katarína Magdiaková, Sarah Pekarčíková, Kristína Rambousek (Záhorová), Kristína Vacek

ČLOVEK VLKU VLKOM

V Liptovskej galérii P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, práve prebieha výstava Človek vlku vlkom

Trvanie výstavy: 30.11.2023 – 24.2.2024

Vystavujúci autori: Robert Bielik, Lenka Černota, Ivana Mojšová, Oľga Paštéková, Jarmila Sabová Džuppová, Ľubomíra Chylová Sekerášová, Pavol Truben

Supernatural

V Oravská galérii v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

 vystavuje maliarka Ľubomíra Chylová Sekerášová – jej tvorba je prepojená s rodným regiónom Oravy no zároveň vychádza z obrazového okruhu súčasného človeka: zo svetovej popkultúry, z vplyvu vizuality a myšlienkového sveta romantizmu, náboženstiev a spirituálnych symbolov.

Energickými ťahmi a šrafúrou dokáže vytvoriť napätie medzi zložkami obrazu a pre tieto vlastnosti kresbu uhlíkom prenáša z papiera na viac trvácne plátno.

 Trvanie výstavy: 12.10.2023 – 7.1.2024

Súčasťou vernisáže bolo uvedenie odbornej publikácie Ľubomíra Chylová Sekerášová SUPERNATURAL. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.